Eldrerådskonferanse: Aldersvennlig utvikling og beredskap i lokalsamfunnet
Hvordan kan eldrerådene bidra til en mer aldersvennlig samfunnsutvikling og hvordan henger dette sammen med beredskap i lokalsamfunnet. Her får du som sitter i et av landets eldreråd to dager med eksempler og inspirasjon, og mulighet til å knytte kontakt med eldreråd fra hele landet.
Konferansen er fulltegnet
Om konferansen
Eldrerådene har en viktig rolle i utviklingen av mer aldesvennlige lokalsamfunn. På denne konferansen ser vi nærmere på eldrerådenes rolle og posisjon i kommunen og utvikling av aldersvennlige samfunn. Samtidig ser vi på sammenhengen mellom en aldersvennlig samfunnsutvikling og beredskap.
Det blir presentert innsikt om aktuelle tema, konkretisert med eksempel på aldersvennligetiltak fra kommunene. Ulike aktører relatert til beredskap i lokalsamfunnet presenterer aktuelle innlegg og eksempler. Hvem har ansvar for hva, og hva med de eldre i møte med beredskap og planlegging.
Målgruppe
- Eldrerådsleder
- Nesteleder i eldrerådet
- Eldrerådsmedlem
fra kommune, fylkeskommune og bydel
Program
Her finner du oppdatert program for begge dagene (pdf)
